Loading...

Наука в черліденгу

В наш час перемоги у спорті вищих досягнень багато в чому залежать від наукової думки і всебічної наукової підготовки тренерських кадрів.

Після того, як на Генеральній асамблеї Міжнародного Олімпійського Комітету в Токіо в серпні 2021 року, вид спорту «черліденг» отримав олімпійське визнання, наукова складова при підготовці кращих спортсменів країни до відповідальних міжнародних стартів набула особливого значення.

Сьогодні провідні тренери та спортсмени визнають, що при рівних фізичних якостях спортсмена, тренованості його організму, вміння вийти на пік спортивної форми до конкретних змагань тільки психологічні характеристики можуть схилити чашу терезів саме в бік його перемоги. Тому, при підготовці спортсменів, їх відборі до збірних команд вищого ґатунку, важливо застосовувати знання перш за все психологічних та психофізіологічних характеристик спортсменів, властивих найсильнішим, тобто тим, які досягли високих результатів, як завдяки своїм фізичним здібностям, так і психологічним особливостям.

Саме тому 16 вересня в лабораторії електронейроміографічних і психофізіологічних досліджень різних груп населення науково-дослідного інституту НУФВСУ аспірантка кафедри психології та педагогіки Олена Крикун (науковий керівник канд. пед. наук, професор В.І. Воронова) провела тестування психофізіологічних та психологічних властивостей особистості провідних спортсменок національної Всеукраїнської федерації черліденгу, які згодом складуть підґрунтя розвитку психологічних особливостей особистості черлідерів, які здатні показати найвищий рівень своєї майстерності.

В дослідженні взяли участь члени та кандидати у члени національної збірної України з черліденгу, майстри спорту України, чемпіони та призери чемпіонатів країни.

Життя федерації